Home / Kujawsko-Pomorskie / Toruń zbiera żywność dla Polaków z kresów wschodnich

Toruń zbiera żywność dla Polaków z kresów wschodnich

Zbiórka żywności- MW kuj-pom
Stowarzyszenie Odra- Niemen postanowiło zorganizować zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na dawnych kresach wschodnich W regionie toruńskim wezwanie podjęła Młodzież Wszechpolska okręgu kujawsko-pomorskiego. Do współpracy zaprosiliśmy zaprzyjaźnione środowiska: KSM diecezji toruńskiej, harcerzy z ZHR, studentów WSKSiM, ONR i Stowarzyszenie ONR-Podhale w Toruniu, Korporację Akademicką Kujawia, licealistów z toruńskich szkół. Razem udało nam się zebrać 15 kartonów żywności o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. 30 marca, zebrane paczki- przy wsparciu kolegów z ONR Podhale- zawieźliśmy na miejsce zbiórki do Złotorii.
W imieniu MW okręgu kujawsko- pomorskiego dziękujemy wszystkim wymienionym środowiskom za pomoc i wsparcie tej szlachetnej inicjatywy. Bez Was nasza zbiórka nie wyglądała by tak okazale. Szczególne podziękowania należą się harcerzom i harcerkom z ZHR, którzy zebrali najwięcej paczek.

Check Also

Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych

Z okazji narodowego dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy, współorganizowaliśmy wraz z Bydgoscy Patrioci 5 niedzielne obchody …