Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Kontrakt Narodowy!
Home / Headline / Kontrakt Narodowy!

Kontrakt Narodowy!

CZYM JEST KONTRAKT NARODOWY?

Kontrakt Narodowy jest publiczną deklaracją ideowo-polityczną kandydata do parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. Kandydat, podpisując Kontrakt, zobowiązuje się do wypełniania zawartego w nim programu, podejmowania działań i głosowania zgodnie z jego zapisami.

JAKIE SĄ CELE AKCJI „KONTRAKT NARODOWY”?

1. Pierwszym celem akcji jest wywarcie społecznego nacisku na kandydatów do polskiego parlamentu. Chcemy, by jak największa liczba spośród tych, którzy zasiądą w ławach przyszłego Sejmu i Senatu, złożyła jasną, publiczną deklarację co do wyznawanych wartości i swojej postawy ideowej.
2. Drugim celem akcji jest wniesienie do debaty publicznej istotnych z punktu widzenia interesu narodowego wątków programowych, szczególnie w okresie kampanii wyborczej.
3. Trzecim celem akcji „Kontrakt Narodowy” jest umożliwienie wyborcom monitoringu poczynań kandydata, który go podpisał, w trakcie trwania kadencji parlamentu. Zapisy kontraktu, na które osoby prywatne, środowiska i organizacje społeczne mogą się powoływać, mają stać się narzędziem w lobbowaniu na rzecz rozwiązań politycznych i prawnych, służących interesom narodu i państwa polskiego.

W JAKI SPOSÓB PRZEPROWADZANA JEST AKCJA „KONTRAKT NARODOWY”?

Ze strony
http://mw.org.pl/index.php/pobierz/
pobieramy treść Kontraktu Narodowego.
Prezentujemy kandydatom do parlamentu z naszego okręgu treść Kontraktu Narodowego, zachęcając do jego podpisania.
Podpisany kontrakt fotografujemy lub skanujemy i przesyłamy na adres: redakcja@mw.org.pl
(ważne, żeby dane kandydata były czytelne, a podpis widoczny)
Jeśli kandydat zostanie wybrany, monitorujemy jego działalność pod kątem zgodności z zapisami Kontraktu.

Do dzieła!

Check Also

Wolność dla węgierskich więźniów politycznych!

W najbliższy poniedziałek (25.07.) o godzinie 16:30 pod ambasadą Węgier (ul. F. Chopina 2) w Warszawie odbędzie się pikieta w obronie praw więźnia politycznego, węgierskiego nacjonalisty György Budaházy-ego. Warto uświadomić polskich sympatyków ruchów nacjonalistycznych, kim jest Budahazy, wszelako jego sprawa nad Wisłą nie jest dostatecznie znana.