Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Wolność dla węgierskich więźniów politycznych!
Home / Headline / Wolność dla węgierskich więźniów politycznych!

Wolność dla węgierskich więźniów politycznych!

W najbliższy poniedziałek (25.07.) o godzinie 16:30 pod ambasadą Węgier (ul. F. Chopina 2) w Warszawie odbędzie się pikieta w obronie praw więźnia politycznego, węgierskiego nacjonalisty György Budaházy-ego.

Warto uświadomić polskich sympatyków ruchów nacjonalistycznych, kim jest Budahazy, wszelako jego sprawa nad Wisłą nie jest dostatecznie znana.

…Budahazy znany jest z wielu głośnych akcji, które wywołały reperkusje w kraju bratanków. Między innymi zorganizował w 2002 r. blokadę Mostu Elżbiety (w proteście przeciwko fałszerstwom wyborczym), czy głośno protestował przeciwko korupcyjnemu projektowi budowy kasyna przez izraelskich inwestorów. Swoimi odważnymi wystąpieniami zaczął przyciągać tłumy Węgrów i szybko zyskiwać na popularności. Ponieważ nie dał się zastraszyć władzom, został w czerwcu 2009 roku osadzony w więzieniu za „terroryzm” i przynależność do „terrorystycznej” organizacji Hunnia Csoport. Razem z nim znalazło się wielu węgierskich patriotów, jednakże tylko Budahazy nieprzerwanie od dwóch lat pozostaje uwięziony, ku rozpaczy swojej rodziny oraz patriotycznie nastawionych Węgrów. Co więcej, przetrzymywany jest z powodu zarzutów, podczas gdy brak jasnych dowodów jego „terroryzmu”. Niestety, nad Dunajem można przebywać w więzieniu aż 4 lata, mając na koncie tylko zarzuty!

Mimo to, Budahazy nie myśli o kapitulacji. Kolejne rozprawy udowadniają, iż jest w doskonałej formie fizycznej i psychicznej, dając przez sądem pokaz patriotycznych przemówień. Budahazy-ego wspiera cała węgierska scena ruchów nacjonalistycznych: Jobbik (na jego rozprawach obecna była m.in. Krisztina Morvai, jedna z czołowych polityków Jobbiku), HVIM, jak również organizatorzy Magyar Sziget – wielkiego festiwalu muzyki tożsamościowej na Węgrzech. Poparcie z Budahazym wyrażali już w pikietach pod węgierskimi ambasadami nacjonaliści z Hiszpanii, Francji czy Chorwacji, domagając się uwolnienia Budahazy-ego i zaprzestania represjonowania węgierskich patriotów. Czas aby solidarność z Budahazym wyrazili patrioci w Polsce.

Poniedziałek 25.07.2011, godzina 16:30 – Ambasada Węgier, ul. F. Chopina 2

Zapraszają:

Młodzież Wszechpolska

Obóz Narodowo-Radykalny

Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa

Check Also

Kontrakt Narodowy!

CZYM JEST KONTRAKT NARODOWY? Kontrakt Narodowy jest publiczną deklaracją ideowo-polityczną kandydata do parlamentu Rzeczpospolitej Polskiej. …