Home / Headline / Nowe władze Młodzieży Wszechpolskiej

Nowe władze Młodzieży Wszechpolskiej

2 maja w Katowicach odbył się zjazd wyborczy Młodzieży Wszechpolskiej. Delegaci z całego kraju przybyli do stolicy Górnego Śląska w związku z zakończeniem 2-letniej kadencji dotychczasowych władz. Wszechpolacy dokonali wyboru prezesa organizacji – ponownie został nim wrocławski student, Robert Winnicki. Kandydatura Winnickiego była jedyną, jaką zgłoszono. Poparło ją niemal 100% głosujących. Wybrano również członków nowej Rady Naczelnej, Sądu Koleżeńskiego i Głównej Komisji Rewizyjnej.

W swoim wystąpieniu prezes MW dziękował swoim dotychczasowym współpracownikom i działaczom. Szczególny nacisk położył na kwestię odbudowy i rozwoju struktur terenowych, wymieniając nowe ośrodki, w których organizacja rozpoczęła działalność. Zachęcał Wszechpolaków do większej dbałości o formację osobistą, cytując słowa Prymasa Wyszyńskiego: „od siebie trzeba wymagać najwięcej”. Nie zabrakło również wątków politycznych – Winnicki przestrzegał przed przyjmowaniem przez narodowców postawy doktrynerskiej, odrzucając liberalne, konserwatywne czy socjalistyczne „ortodoksje”. Skrytykował tendencję do „umierania na ołtarzu wyborczym”, podkreślając nadrzędną rolę wytrwałej pracy u podstaw. Zauważył również, że „Młodzież Wszechpolska nie jest celem samym w sobie, działalność w niej ma nas przysposobić do podejmowania pracy na rozmaitych polach życia społecznego”.

Głos zabrali również m.in.: senior Ruchu Narodowego, Tadeusz Radwan, 90-letni, przedwojenny Wszechpolak, który zebrał najwięcej oklasków, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej Krzysztof Bosak i szef młodzieżowej organizacji Prawicy RP Wojciech Zrajko. Obecny był również przedstawiciel Obozu Narodowo-Radykalnego.

Poniżej zdjęcia z wyborów oraz Marszu Powstańców Śląskich:

[nggallery id=7]

Check Also

Gdynia: Ulicami miasta przeszedł marsz ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Jak co roku, 1 marca setki patriotów, kibiców oraz nacjonalistów przemaszerowało ulicami Gdyni, by wspólnie …