Home / Mazowieckie / MW na manifestacji w obronie serbskiego Kosowa

MW na manifestacji w obronie serbskiego Kosowa

Z okazji trzeciej rocznicy ogłoszenia niepodległości przez Republikę Kosowa, w Warszawie odbyła się manifestacja podkreślająca, iż tereny te są tak naprawdę sercem Serbii. Organizatorami akcji były Inicjatywa “Polacy na rzecz serbskiego Kosowa”, Autonomiczni Nacjonaliści Warszawa i Zjednoczony Ursynów, które zaprosiły także Młodzież Wszechpolską. Warto przypomnieć, że w 2008 roku MW organizowała pikietę solidarności z Serbią pod ambasadą tego kraju.

Pochód rozpoczął się po godzinie 15 przy stacji Metro Świętokrzyska, a następnie ulicami Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Kruczą, Szpitalną, Placem Powstańców Warszawy i Jasną pod siedzibę Komisji Europejskiej w Polsce. Przemarszowi towarzyszył m.in. okolicznościowy transparent przygotowany przez kibiców Resovii Rzeszów, a także flagi Serbii oraz banery organizacyjne. Warszawscy AN przygotowali, również oprawę złożoną z rac i petard odpalanych zarówno podczas samego pochodu, jak i pod siedzibą Komisji Europejskiej na ulicy Jasnej. Wśród haseł pojawiły się m.in. “Tylko serbskie, tylko serbskie Kosowo”, “Belgrad – Warszawa, wspólna sprawa” czy “precz z albańskim szowinizmem”.

Pod siedzibą KE w Polsce, przemówienia wygłosili organizatorzy, a także jeden z Serbów, który podziękował Polakom za pamięć i solidarność. Warto nadmienić, że akcja odbiła się szerokim echem wśród serbskich mediów, zaś na tamtejszych stadionach zawisły transparenty w obronie polskości Śląska. Po manifestacji w Klubie N44 odbyło się spotkanie z Serbem mieszkającym w Polsce, który opowiedział historię Kosowa, a także odpowiadał na pytania dotyczące współczesnych realiów oraz historii swojego kraju.

MM

P.S. Zdjęcie dzięki uprzejmości serwisu autonom.pl. Poniżej link do filmiku z manifestacji nakręconego przez Zjednoczony Ursynów:

Check Also

Kampania Społeczna -Kocham Polskę 2020

14 lutego kiedy wspominamy postać św. Walentego i tradycyjnie już obchodzimy święto zakochanych, jako Młodzież …