Home / Kujawsko-Pomorskie / Kujawsko-Pomorskie MW w hołdzie ofiarom komunizmu

Kujawsko-Pomorskie MW w hołdzie ofiarom komunizmu

13 grudnia bieżącego roku przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego z województwa Kujawsko-Pomorskiego uczcili pamięć ofiar komunizmu w Miejscu Pamięci Narodowej na Barbarce (Toruń). Mimo trudów podróży, toruńscy narodowcy dotarli na miejsce, aby odmówić modlitwę w intencji Poległych, złożyć kwiaty pod pomnikiem ofiar totalitaryzmów i wygłosić okolicznościowe przemówienia. Nie bez przyczyny wybór obchodów padł na Barbarkę, gdzie hitlerowcy dokonali masowych egzekucji na Polakach.

Jak powiedział w swoim przemówieniu Aleksander Majewski: “Zgromadziliśmy się w tym miejscu, aby podkreślić, że komunizm nie był żadnym wyswobodzeniem Polski z kajdan niewoli. Zbrodnie komunistyczne są taką samą niegodziwością, jak zbrodnie hitlerowskie, stąd nasza obecność na Barbarce”.

Krzysztof Cieśniewski podkreślił niebagatelne “zasługi” komunizmu w zahamowaniu rozwoju Polski. “Gdyby nie Jaruzelski, Miller, Kwaśniewski itp. każdy młody Polak mógłby godziwie zarabiać we własnym
kraju i nie szukać pracy na zmywaku na Zachodzie”.

Warto zaznaczyć, że przed uroczystościami, prawicowa młodzież z Torunia i okolic zorganizowała antykomunistyczną akcję plakatową, aby przypomnieć mieszkańcom miasta o 13 grudnia 1981 r.

AM

Check Also

Bydgoszcz: marsz Żołnierzy Wyklętych

Z okazji narodowego dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Bydgoszczy, współorganizowaliśmy wraz z Bydgoscy Patrioci 5 niedzielne obchody …