Home / Podkarpackie / Rodacy dla Pogoni Lwów

Rodacy dla Pogoni Lwów

17 września br. Wszechpolacy oraz niezrzeszeni narodowcy z Rzeszowa wzięli udział w uroczystościach związanych z  71. rocznicą napaści sowieckiej na Polskę. Tego dnia zorganizowana została także akcja materialnego wsparcia Pogoni Lwów. Na rzeszowskim deptaku rozdawano przechodniom ulotki z informacją dotyczącą agresji sowieckiej na Polskę i wpływem tego wydarzenia na losy lwowskiego klubu. Na ulotce został  także umieszczony numer konta, na które można wpłacać datki, które zostaną przeznaczone na reaktywowaną lwowską Pogoń.

O godz. 18:30 odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę w której wzięliśmy udział, a następnie wraz  z transparentami “Kresy Wschodnie Pamiętamy” oraz transparentem “Pogoń Lwów” przeszliśmy w pochodzie z zapalonymi zniczami pod Krzyż Ofiar Komunizmu. W Mszy św. oraz pochodzie brały także udział poczty sztandarowe rzeszowskich szkół, Związek Strzelecki i lokalni politycy. Pod krzyżem, przy odpalonych racach, odśpiewaliśmy Hymn Narodowy oraz Rotę. Następnie miało miejsce oficjalne złożenie  wieńców i kwiatów. Upamiętnienie agresji sowieckiej na Polskę oraz akcja pomocy Pogoni zakończyła się wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.

Tegoroczna rocznica ataku sowieckiego na Polskę to już kolejne obchody tego wydarzenia w które  włączyli się rzeszowscy narodowcy. Wierzymy, że data 17 września oraz pamięć o Kresach Wschodnich i Lwowie, oraz roli jaką w ich kształtowaniu odegrali Polacy, będzie równie uroczyście obchodzona w kolejnych latach.

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …