Home / Podkarpackie / Jesienny podkarpacki obóz szkoleniowy

Jesienny podkarpacki obóz szkoleniowy

Tegoroczny obóz szkoleniowy zorganizowany przez Okręg Podkarpacki Młodzieży Wszechpolskiej miał miejsce koło Ulanowa w malowniczej miejscowości leżącej w ujściu rzeki Tanwi do Sanu.

Obóz rozpoczął się w piątek, 3 września, popołudniowa porą. Kol.Bogdan, senior Ruchu Narodowego i Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, oprowadził nas po okolicy i przedstawił wiele interesujących opowieści związanych z historią regionu. Zanim udaliśmy się na długie wieczorne dyskusje, zdążyliśmy jeszcze pospacerować po pięknym pobliskim lesie. Wyprawę umilił nam śpiew ptaków i łagodny wiatr poruszający koronami drzew. Co uważniejsi znaleźli także pierwsze prawdziwki.

Następnego dnia, rankiem powitała nas delikatna jesienna mgła. Tego dnia zaczęli pojawiać się kolejni uczestnicy obozu. Po rozegranym meczu piłki nożnej, popołudnie i cała noc poświęcona została na ciekawe dyskusje i zacieśnianie narodowych przyjaźni. Biesiada przy ognisku zakończyła się w późnych godzinach nocnych przy akompaniamencie patriotycznej muzyki.

Trzeciego dnia uczestnicy obozu wzięli udział w Mszy świętej. Następnie po wygłoszeniu referatu przez kol.Piotra na temat bieżącej sytuacji w Ruchu Narodowym i roli Młodzieży Wszechpolskiej w życiu społecznym, oraz po pożegnaniu znanego samorządowca- gościa specjalnego obozu, nastąpił czas pożegnań i zakończenie obozu szkoleniowego. Dziękujemy Melowi oraz przedstawicielom Okręgu Lubelskiego MW za udział w obozie. Szczególne podziękowania należą się Kol.Jarkowi za duże wsparcie organizacji obozu. Do zobaczenia za rok na następnym obozie na Podkarpaciu!

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …