Home / Podlaskie / I Marsz Życia w Białymstoku

I Marsz Życia w Białymstoku

Kilkaset osób wzięło udział w I Marszu Życia, który przeszedł ulicami Białegostoku. Uczestnicy chcieli podkreślić w ten sposób, jak ważna jest ochrona życia ludzkiego w każdej jego formie i jak poważnym problem jest walka o tę ochronę. Na czele marszu organizowanego przez białostocki KSM, przemaszerowała grupa podlaskich Wszechpolaków.

marsz życia białystok

Po mszy św. w kościele św. Rocha, uczestnicy marszu przeszli pod pomnik papieża Jana Pawła II przy bazylice archikatedralnej, gdzie miały miejsce wystąpienia i modlitwa w intencji ochrony życia. Marsz otwierał wielki transparent z napisem “Marsz życia”, niesiony przez organizatorów. Uczestnicy trzymali również transparenty z hasłami prorodzinnymi, przeciw aborcji i eutanazji oraz propagującymi ochronę życia. Każdy otrzymał niebieski balonik, który miał być symbolem kruchości życia. Rozdano też niebieskie wstążeczki. “Otocz troską każde życie, wtedy będzie należycie”, “Chłopak, dziewczyna, to normalna rodzina”, ‘’Stop aborcji’’ – m.in. takie hasła skandowano w drodze pod pomnik Jana Pawła II. – Bardzo kocham ojczyznę i chcę, aby nie było cywilizacji śmierci. Chcę, żeby dzieci się narodziły, żeby nie było eutanazji. Życie pochodzi od Boga i tylko on może je zabrać – mówiła pani Jadwiga, uczestniczka marszu.

AA

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …