Home / Małopolskie / Precz z wyzyskiem kobiet!

Precz z wyzyskiem kobiet!

femPod takim hasłem środowiska feministyczne planują tegoroczną krakowską manifę. Jako że wyzysk kobiet budzi nie tylko nasze szczere oburzenie, ale i głęboką potrzebę likwidacji tego haniebnego procederu, postanowiliśmy zaangażować się w tą jakże słuszną akcję. Dlatego w ostatnią sobotę liczną grupą, skorzystaliśmy z zaproszenia zamieszczonego na internetowym blogu i udaliśmy się na spotkanie organizacyjne.

Massolit Books & Cafe okazało się sympatyczną nastrojową knajpką, wypełnioną prasą naszych starszych braci. Grzecznie zapytaliśmy grupki obecnych pań czy tu odbywa się spotkanie, gdyż chcielibyśmy zagazować się w pomoc przy imprezie służącej likwidacji takiej nikczemności jak ekonomiczny wyzysk kobiet.

Zmieszane organizatorki spotkania z nieznanych nam przyczyn próbowały przekonać nas że żadne spotkanie się nie odbywa, a one znalazły się tam przypadkiem. Przybyła z odsieczą barmanka poinformowała nas, że lokal jest nieczynny z powodu malowania. Co prawda prace były niewidoczne, ale to pewnie nasz brak zdolności artystycznych nie pozwolił nam dostrzec głębi przemian zachodzących w tym sympatycznym miejscu. Gdy stwierdziliśmy, ze naszym celem jest udział w spotkaniu i pomoc setkom kobiet takich jak ona bezwzględnie wyzyskiwanych w pracy, okazało się że musimy opuścić lokal gdyż inaczej nasza rozmówczynia wezwie TYCH. Jako że nie przepadamy za spotkaniami z TYMI, ani za uszczęśliwianiem ludzi na siłę, musieliśmy ustąpić wobec tej bezwzględnej argumentacji. Najwyraźniej nie mieścimy się w definicji „wszystkich osób” prezentowanej w zaproszeniu na spotkania. Bo najwyraźniej dla organizatorek „wszystkie osoby” muszą mieć z góry określoną płeć i poglądy. I jak tu nie uwierzyć, że żyjemy w kraju pełnym dyskryminacji.

Check Also

Łódź: 100. rocznica podpisania Traktatu Wersalskiego

28 czerwca 1919 roku Roman Dmowski jako przedstawiciel narodu polskiego podpisał Traktat Wersalski, który przywrócił …