Home / Mazowieckie / Narodowe spotkanie opłatkowe w Radomiu

Narodowe spotkanie opłatkowe w Radomiu

DSC
W dniu 2 stycznia odbyło się w Radomiu, spotkanie opłatkowe radomskich środowisk narodowych, pod honorowym patronatem prezesa LPR Witolda Bałażaka.

Na spotkaniu obecnych było przeszło 200 osób, oczywiście nie zabrakło radomskiej delegacji Młodzieży Wszechpolskiej, a swoją obecnością zaproszonych gości zaszczycił, nowy ordynariusz diecezji radomskiej, JE ks. bp Henryk Tomasik. Po modlitwie i odczytaniu Ewangelii, narodowcy przeszli do podzielenia się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, radomscy Wszechpolacy usłyszeli tego dnia masę ciepłych słów, również od Księdza Biskupa, który życzył im wszelkich łask bożych i wytrwałości w narodowej pracy. Następnie w niemalże rodzinnej atmosferze, odbyło się wspólne śpiewanie kolęd, oraz świąteczna wieczerza. Później przyszła kolej na przemowy zaproszonych gości, jako pierwszy głos zabrał gospodarz, prezes Bałażak, który przedłożył perspektywy na najbliższy rok, następnie o głos został poproszony prezes radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej kol. Norman, który przedstawił zarys historii organizacji, oraz opowiedział o pracy młodych narodowców w ubiegłym roku, wystąpienie zostało dobrze przyjęte i nagrodzone długimi brawami.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą za duszę Romana Dmowskiego zmarłego dokładnie 71 lat temu.

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …