Home / Dolnośląskie / Wszechpolacy w obronie krzyża

Wszechpolacy w obronie krzyża

irryd

Grupa Wszechpolaków z Wrocławia i Opola wzięła udział w pikiecie pod siedzibą Gazety Wyborczej we Wrocławiu, w proteście przeciwko angażowaniu się tej gazet w antychrześcijańską kampanię. Głównym organizatorem akcji było środowisko Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.

Poniżej relacja ze strony: http://www.krucjata.org.pl

W proteście przeciw zaangażowaniu “Gazety Wyborczej” w walkę z obecnością krzyża w salach lekcyjnych 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu tamtejsze środowisko Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, zorganizowało pikietę przed wrocławską siedzibą dziennika.

We wtorek, 8 grudnia, o godz. 12. grupa ponad 30 młodych osób, członków oraz sympatyków Krucjaty, a także wrocławian oburzonych manipulacjami “Wyborczej” w doniesieniach o sprawie krzyży w “Czternastce” manifestowała na placu Solnym swe przywiązanie do symbolu chrześcijaństwa. Zgromadzona młodzież przyniosła ze sobą transparenty m.in. ze słowami Jana Pawła II wypowiedzianymi w Zakopanem w 1997 r. “Dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie!” ale także skierowane do redakcji dziennika: “Dziennikarze GW łapy precz od krzyża”.

Pikietę rozpoczęto od wspólnego zmówienia modlitwy “Anioł Pański”. Następnie zostało odczytane oświadczenie Krucjaty w sprawie zamachu na obecność krzyży w przestrzeni publicznej:

“Z wielkim oburzeniem przyjmujemy postulat usunięcia krzyży z polskich szkół! Wstrząs nasz jest tym większy, że Krzyż jest nie tylko symbolem niewinnego cierpienia znoszonego dla ratowania innych. Jest przede wszystkim symbolem Bożej miłości do ludzi. Znakiem naszego Zbawienia.

Krzyż polskiej szkole towarzyszył od jej początków aż do mrocznych i haniebnych czasów komunizmu, kiedy to przemocą został z niej usunięty.

Krzyż – jak głosi zeszłotygodniowe uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – „w sferze publicznej przypomina o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka, wyraża wartości budujące szacunek dla godności każdego człowieka i jego praw”.

Uważamy, że walczyć z krzyżem mogą jedynie ludzie zaślepieni przez nienawiść do chrześcijaństwa.

Nie dziwi zatem zaangażowanie agitatorów „Gazety Wyborczej”, którzy próbują podsycać marginalne grupki do usuwania ze szkół tego drogiego Polakom symbolu. Wiadomo, że to medium walczy z chrześcijańskimi tradycjami w Polsce. Po promocji homoseksualizmu i aborcji przyszedł widocznie czas na walkę z krzyżem.

Apelujemy z tego miejsca do całej Polski słowami Jana Pawła II:

„Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.

Jednocześnie wyrażamy nasze poparcie dla decyzji dyrektora XIV LO, p. Marka Łaźniaka, o pozostawieniu krzyży w salach tej szacownej szkoły”.

Pikietę zakończyła wspólna modlitwa różańcowa wynagradzająca za akcje wymierzone w wizerunek Chrystusa ukrzyżowanego.

Na przełomie listopada i grudnia na stronie internetowej racjonalista.pl pojawiła się petycja podpisana przez trzech uczniów 14 Zespołu Szkół we Wrocławiu, w której młodzi ludzie domagają się zdjęcia krucyfiksów wiszących w salach lekcyjnych. Nie mający żadnego przełożenia na opinię przeważającej większości uczniów szkoły manifest grupki licealistów został rozdmuchany przez “Gazetę Wyborczą” do rozmiarów afery. Redakcja ogólnopolskiego dziennika przez nierzetelne teksty starała się stworzyć wrażenie sporu światopoglądowego w “Czternastce”. Próbowała także wywrzeć nacisk medialny na dyrektora Zespołu Szkół, Marka Łaźniaka, by ugiął się i podjął decyzję o zdjęciu krzyży, a przynajmniej ograniczeniu ilości klas w których wizerunek cierpiącego Zbawiciela mógłby wisieć. Na szczęście dyrekcja nie dała się sprowokować i podjęła decyzję o pozostawieniu krzyży w klasach. Zapowiedziała również debatę w tej sprawie, która odbędzie się w szkole za kilka dni.

Check Also

Gdańsk: Wszechpolacy na Westerplatte

Jak każdego roku członkowie Młodzieży Wszechpolskiej przemaszerowali spod pomnika Obrońców Poczty Polskiej na Westerplatte oddając …