Home / Mazowieckie / Manifestacja pod domem Generała Wojciecha Jaruzelskiego

Manifestacja pod domem Generała Wojciecha Jaruzelskiego

jaruzel

Jak co roku, w noc z 12 na 13 grudnia pod domem Wojciecha Jaruzelskiego na warszawskim Ksawerowie miała miejsce manifestacja upamiętniająca ofiary stanu wojennego. Nie zabrakło na niej również członków Młodzieży Wszechpolskiej, którzy przyszli uczcić tę rocznicę z flagami z symbolem Ruchu Narodowego – Szczerbcem.

Demonstrantów było około 80. W czasie manifestacji padały hasła utrzymane głównie w tonie antykomunistycznym: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, „SLD-KGB”.

Po drugiej stronie zgromadziło się nie więcej niż 30 komunistów, broniących decyzji Jaruzelskiego o wprowadzeniu stanu wojennego. Średnia ich wieku wynosiła zapewne ok. 70 lat, co wyraźnie kontrastowało ze znacznym zróżnicowaniem wiekowym po naszej stronie.

Generał Jaruzelski jak zwykle nie potrafił stanąć twarzą w twarz z własnym sumieniem i wyjechał z domu na długo przed demonstracjami.

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …