Home / Małopolskie / Oświadczenie Okręgu Małopolskiego MW w 28 rocznice wprowadzenia stanu wojennego

Oświadczenie Okręgu Małopolskiego MW w 28 rocznice wprowadzenia stanu wojennego

woj
W kolejną rocznicę tragicznej grudniowej nocy, gdy partia po raz kolejny wystąpiła przeciwko narodowi, Młodzież Wszechpolska pragnie przypomnieć, że czerwona hydra, wciąż nie została ostatecznie pokonana.

Od dwudziestu już lat żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce. Tymczasem kwestia rozliczenia zbrodniczego komunistycznego systemu i sprawiedliwej oceny ludzi, którzy byli gotowi dokonać każdej zbrodni wobec własnego narodu, aby tylko utrzymać się u władzy, wciąż jest otwarta.

Rozliczenie zbrodniczej ideologii jest sprawą niezbędne nie tylko dla spłaty moralnego długu jaki my żyjący dziś zaciągnęliśmy wobec przeszłych pokoleń, które oddały życie w walce z czerwonym okupantem. To także kwestia budowy wolnej i niepodległej Polski na prawdzie, sprawiedliwości i równości wszystkich wobec prawa.

Dziś nie tylko krew Inki, Nila, rotmistrza Pileckiego i wszystkich innych poległych za wolna i niepodległą domaga się sprawiedliwości. Sprawiedliwość należy się również nam wszystkim. Nie możemy pozwolić by komunistyczni oprawcy i ich agentura wciąż odgrywali ważną rolę w obecnym systemie politycznym i gospodarczym.

Z radością przyjmujemy oznaki normalności takie jak ustawa odbierająca wysokie emerytury byłym pracownikom aparatu bezpieczeństwa, czy odebranie immunitetu sądowego Stefanowi Michnikowi. Mamy nadzieje że działania te staną się pierwszymi krokami do rzeczywistego osądzenia i rozliczenia zbrodniczych rządów terroru. Apelujemy aby w tych działaniach rządzący kierowali się sprawiedliwością i równością, nie czyniąc wyjątku dla swoich kolegów, przyjaciół i protegowanych.

My na pewno nie zapomnimy o tysiącach naszych rodaków pomordowanych prze oprawców najbardziej zbrodniczego systemu w historii ludzkości. Apelujemy do naszych rówieśników, aby pomni tej ofiary krwi nie ulegali lewackiej propagandzie i powiedzieli zdecydowane nie propagowaniu symboliki i ideologii komunistycznej w dzisiejszej Polsce.

Cześć i chwała wszystkim poległym za wolną i niepodległą! Za orła w koronie i krzyż !

Prezes Okręgu Małopolskiego
Michał Sroka

Prezes koła Kraków
Piotr Walczewski

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …