Home / Małopolskie / Z cyklu nie do wiary: doktorat honoris causa dla Michnika

Z cyklu nie do wiary: doktorat honoris causa dla Michnika

michnikk“Oto walczyłem, o wolność słowa”- to słowa Adama Michnika jakie skierował do jednego z dziennikarzy w południe 17 listopada na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbierając tytuł doktora honoris causa.

W uznaniu zasług i wiekopomnej roli twórcy demokracji garstka profesorów przy zdecydowanym sprzeciwie większości środowiska a także przy sprzeciwie wielu Krakowian przyznała ten zaszczytny tytuł Michnikowi.

Sprzeciw wobec tej decyzji chciała wyrazić również Młodzież Wszechpolska jednak w imię “wolności słowa” grupa Wszechpolaków została wyproszona z terenu uczelni przez ochronę.
Wszechpolacy mieli zamiar wręczyć Michnikowi bilet do USA a także taśmę lepiącą (Od 20 lat Michnik zamyka wolnym ludziom usta to teraz wolni ludzie zamkną jego usta) Po raz kolejny środowisko związane z Michnikiem i “Gazetą Wyborczą” udowodniło że ich jedynym orężem jest zamykanie ust przeciwnikom.

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …