Home / Małopolskie / Dni Warneńczyka

Dni Warneńczyka

warn copy

W sobotnie popołudnie, 31 października, na dziedzińcu przed Katedrą Wawelską zgromadzili się przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, krakowskiej Falangi i Obozu Narodowo-Radykalnego oraz wielu niezrzeszonych, którzy przyszli zapobiec zapowiadanej przez środowisko gejowskie profanacji tak ważnej dla krakowian świątyni; razem niemal setka młodych ludzi.

Pomimo szumnych zapowiedzi, na marszu gejów stawiło się 9 (dziewięć!) osób, w tym troje gości z Węgier, jeden motocyklista z Zawiercia ;) i przynajmniej dwóch z Warszawy. “To dlatego, że jest zimno” – powiedział zdumionym dziennikarzom Łukasz Pałucki, organizator marszu. Tak nikła frekwencja spowodowała to, że marsz zgodnie z planem został rozwiązany u stóp Wzgórza Wawelskiego, po czym, już niezgodnie z planem gejowskich aktywistów sugerujących dwa dni wcześniej, że będą próbowali jako turyści wejść do Katedry, jego uczestnicy zostali odeskortowani przez policjantów do biura SdPl, która zapewniała logistyczne wsparcie całej imprezy. W ślad za mieszaną, polsko-węgierską, delegacją nie bojących się zimna pederastów podążyła spora część osób przybyłych wcześniej bronić wawelskiej katedry. Pod biurem socjaldemokratów wykrzyczeli co myślą o “Marszu Tęczowej Tradycji i Kultury” oraz jego uczestnikach, co zaskutkowało wezwaniem policji przez zamkniętych w biurze gejów i dramatyczną relacją mówiącą o “oblężeniu” na
jednym z gejowskich portali, którego redaktor naczelny był uczestnikiem wspomnianego marszu (źródło: http://www.gaylife.pl/artykul.php?id=1207).
Po skończeniu “oblężenia” biura SdPl wszyscy udali się do jednego z krakowskich lokali, gdzie wiele młodych osób, które pierwszy raz uczestniczyły w tego typu akcji, miały okazję poznać się ze starszymi kolegami i dowiedzieć o poważniejszych aspektach narodowej działalności, niż ścieranie się z osobami o zaburzonej seksualności. Mamy nadzieję, że to spotkanie w pubie już wkrótce da owoce w postaci wielu nowych twarzy w krakowskiej MW.

W związku z opisywanym wydarzeniami władze MW wystosowały specjalne oświadczenie:

Oświadczenie kol. Roberta Winnickiego, Prezesa Młodzieży Wszechpolskiej.
Wrocław, 30 X 2009r.

Wawel to dla Polaków miejsce szczególne, miejsce święte. Jest to jeden z punktów na mapie naszego kraju, które mają status narodowego sanktuarium; miejsce, w którym Naród czci swoją chlubną przeszłość i dzięki któremu może śmiało patrzeć w przyszłość. Z tym większym niedowierzaniem i odrazą odebraliśmy wiadomość o tym, że środowiska homoseksualne chcą wtargnąć na to uświęcone 1000-letnią historią wzgórze.

Traktujemy to jako akt zwykłego barbarzyństwa. Jest to gest mający w sposób dobitny pokazać, że nie ma takiego obszaru życia społecznego, w którym homoseksualni aktywiści nie chcieliby roznosić fermentu swojej obrzydliwej i nachalnej propagandy. Skandal, który chcą wywołać propagatorzy dewiacji jest potwierdzeniem faktu, przed którym ostrzegaliśmy od dawna – jeśli tylko pozwoli się im urządzać manifestacje na ulicach, to wkrótce zaczną zawłaszczać inne obszary życia zbiorowego.

Naród, który chce trwać i rozwijać się, nie może sobie na to pozwolić. Młodzież Wszechpolska nie będzie stać z boku i patrzeć jak bezcześci się narodowe świętości i do tego samego zachęca wszystkich myślących i czujących po polsku.

W imieniu Zarządu Głównego MW
Prezes
Robert Winnicki

Check Also

Okręg Śląski: Spotkanie opłatkowe ślaskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej

W sobotę (21.12.2019) miało miejsce doroczne spotkanie opłatkowe śląskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej i środowisk narodowych. …