Home / Małopolskie / 20 lat ciągle razem – o historii, teraźniejszości i przyszłości MW

20 lat ciągle razem – o historii, teraźniejszości i przyszłości MW

14 listopada spotkaniem w kościele św. Stanisława Kostki, przy ulicy Konfederackiej, Okręg Małopolski Młodzieży Wszechpolskiej rozpoczął obchody 20 rocznicy reaktywacji naszej organizacji.

20 lat to długi etap w historii organizacji młodzieżowej, pozwala na wychowanie kilku generacji działaczy, daje tez możliwość szerszego spojrzenia na naszą działalność. Korzystając z tego że w naszym okręgu, wciąż blisko współpracujemy z prawie wszystkimi starszymi działaczami kreującymi przez lata działania MW w Małopolsce, postanowiliśmy uczcić 20 lat działalności spotkaniami z historycznymi liderami naszego okręgu. Do końca miesiąca w trakcie cyklu cotygodniowych spotkań młodzi działacze będą mieli szanse wysłuchania ciekawych historii i bezpośredniej dyskusji min, z wszystkimi dotychczasowymi prezesami naszego okręgu.

Na początek, o przyjaźni, organizacji i wpływie Młodzieży Wszechpolskiej na ich życie rozmawiali kol. Piotr Stachura (Sekretarz a następnie Wiceprezes Okręgu Małopolskiego MW, obecnie radny Sejmiku Wojewódzkiego) i kol. Jarosław Komorniczak (Sekretarz a następnie Wiceprezes Okręgu Małopolskiego MW, Prezes Koła Akademickiego MW w Krakowie). Grupa młodych działaczy miał możliwość posłuchać jak wyglądała organizacja przed wyborami parlamentarnymi w 2001 roku, jaki wpływ na organizację miał okres współpracy z Ligą Polskich Rodzin, a także jak członkostwo w MW wpłynęło na osobiste życie ich starszych kolegów. Obie relacje okraszone były wieloma zabawnymi i ciekawymi opowieściami z lat, które dla sporej części obecnych były już organizacyjna historią.

Za tydzień kolejne spotkanie wspominkowe tym razem z 3 byłymi Prezesami Okręgu Małopolskiego MW, mamy nadzieję, ze nasza inicjatywa pozwoli wielu działaczom zapoznać się z historią organizacji w kraju i w okręgu, opowiedzianą przez osoby które ją współtworzyły, a naszym starszym kolega po raz kolejny udowodni, że wszechpolakiem jest się całe życie.

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …