Home / Podkarpackie / Obóz szkoleniowy na Podkarpaciu

Obóz szkoleniowy na Podkarpaciu

W dniach 28-31 sierpnia br. koło Dubiecka odbył się letni obóz szkoleniowy zorganizowany przez Okręg Podkarpacki Młodzieży Wszechpolskiej.

Pierwszy dzień obozu upłynął na zakwaterowywaniu uczestników oraz zwiedzaniu okolicy. Następnie trwały długie wieczorne dyskusje przy piwie i pieczonej kiełbasie. Drugiego dnia wędrowaliśmy szlakiem turystycznym po Pogórzu Dynowskim oraz przeprawialiśmy się przez San. Tego dnia wysłuchaliśmy także referatu na temat gen.Francisco Franco. Po południu odwiedził nas senior ruchu wszechpolskiego na Podkarpaciu – kol.Bogusław Tofilski. Wieczorem miała miejsce ogólna integracja uczestników obozu.

Niedzielę rozpoczęliśmy od uczestnictwa w Mszy św. w Dubiecku. Następnie odwiedziliśmy tamtejszy zamek, gdzie mieściło się muzeum Ignacego Krasickiego, po czym odbył się turniej piłki nożnej. Dalszą część dnia spędziliśmy nad Sanem pływając, opalając się, łowiąc ryby itp. Wygłoszony został tego dnia interesujący referat o okultyzmie oraz o zagrożeniach dla rodziny w kontekście istniejącego systemu ubezpieczeniowego. Pozostały czas poświęciliśmy dyskusjom na tematy, mniej lub bardziej poruszone w referatach, oraz różnego rodzaju zajęciom rozrywkowym.

Ostatniego dnia został wygłoszony referat na temat współczesnego ukraińskiego nacjonalizmu, po czym nastąpiło oficjalne zakończenie obozu. W tym roku na obóz przybyła kilkuosobowa grupa Wszechpolek i Wszechpolaków z Lublina, którym dziękujemy za udział w obozie.

Check Also

spotkanie otwarte MW Grudziądz

Spotkanie otwarte w Grudziądzu

1 lipca gościliśmy prezesa prezesa Młodzieży Wszechpolskiej- Ziemowita Przebitkowskiego😎❗ Rozmawialiśmy o tym, jakie wyzwania czekają …