Home / Wydarzenia / Wszechpolacy w hołdzie Powstańcom Warszawskim

Wszechpolacy w hołdzie Powstańcom Warszawskim

1 sierpnia to data, która na stałe wpisała się w kalendarz narodowego aktywisty. Tego dnia co roku obchodzimy rocznicę Powstania Warszawskiego przypominając poświęcenie bohaterów tamtych dni, cierpienie niewinnej ludności Warszawy oraz oddając hołd poległym za Ojczyznę.

Dla nas nacjonalistów decyzja o wybuchu powstania była błędem, który przyczynił się do śmierci tysięcy najlepszych Polaków i zniszczenia stolicy Polski. Jednak niezależnie od oceny tych wydarzeń każdy kto się poświęcił dla Polski i oddał za nią życie zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie.

Dlatego też aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju jak co roku 1 sierpnia postanowili upamiętnić 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Braliśmy udział w lokalnych obchodach lub też sami je organizowaliśmy, spontanicznie układając symboliczną powstańczą kotwicę, składając kwiaty i ofiarując modlitwę za poległych w tamtych sierpniowych dniach.

Check Also

PODKARPACIE: Zjazd walny Młodzieży Wszechpolskiej Podkarpacie

12 Stycznia 2019 odbył się Zjazd walny Młodzieży Wszechpolskiej Podkarpacie Tego dnia, podczas uroczystego zaprzysiężenia, …