Home / Świętokrzyskie / Kielce: Wszechpolacy zachęcali do patriotyzmu konsumenckiego

Kielce: Wszechpolacy zachęcali do patriotyzmu konsumenckiego

W sobotę 16 grudnia aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej Okręgu Świętokrzyskiego zorganizowali akcję promocji patriotyzmu konsumenckiego w Kielcach.

Podczas akcji Wszechpolacy zebrani na Placu Wolności i ulicy Sienkiewicza rozdawali ulotki o treści promującej patriotyzm ekonomiczny, dlaczego warto wybierać polskie produkty i wspierać rodzimą gospodarkę. Oprócz ulotek w wielu lokalnych sklepach pojawiły się plakaty akcji “Kupuj Polskie”.

Odbiór przechodniów jak i właścicieli sklepów był bardzo pozytywny i spotkaliśmy się z wieloma ciepłymi słowami. Warto zaznaczyć, że akcja ta nie jest pierwszą, gdyż Młodzież Wszechpolska prowadzi ją regularnie od kilku lat. A według ostatnich sondaży coraz więcej Polaków przy wyborze produktu jako jedno z najważniejszych kryteriów uznaje jego pochodzenie. Mamy nadzieję, że mieliśmy i mamy w tym swój mały udział – MW Kielce. 

Check Also

Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

31 sierpnia przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w obchodach z okazji 36 rocznicy porozumień sierpniowych, zorganizowanych przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność". 4