Home / Wydarzenia / Wszechpolacy z Różańcem Do Granic

Wszechpolacy z Różańcem Do Granic

W sobotę 7 października w całej Polsce odbyła się akcja modlitewna Różaniec Do Granic podczas której rzesze Polaków z różańcami w ręku modliło się na wszystkich granicach. W modlitwie wzięła udział liczna grupa Wszechpolaków. 

W dniu uroczystości Matki Bożej Różańcowej na wszystkich granicach Polski katolicy zatroskani o losy naszego państwa i narodu modlili się za wstawiennictwem Maryi Panny. Najpierw skierowani twarzą do kraju, o pomyślność i opiekę dla Polski, następnie zwróceni w stronę państw sąsiednich – o pokój na świecie. Data tego wydarzenia nie jest przypadkową, to uroczystość Matki Bożej Różańcowej, ale także rocznica zwycięskiej bitwy pod Lepanto w której wojska Ligi Świętej pokonały Imperium Osmańskie. W dzisiejszych czasach gdy Europa ponownie zagrożona jest inwazją islamu wstawiennictwo i opieka Matki Bożej wydaje się być jedynym ratunkiem.

Różaniec Do Granic okazał się być wyjątkowym sukcesem organizacyjnym i frekwencyjnym. Chyba nie było takiego miejsca gdzie fragment granicy Polski obył się bez modlących, a w samym wydarzeniu wzięło przeszło milion wiernych.

Check Also

Wszechpolacy przeciwko ACTA 2

Na początku lipca działacze Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju włączyli się w organizację społecznych protestów …