Home / Lubuskie / Walny zjazd i wybory w Okręgu Lubuskim

Walny zjazd i wybory w Okręgu Lubuskim

W sobotę 27 maja odbył się Zjazd Okręgu Lubuskiego, tym razem organizowany przez koło gorzowskie, we wsi Lemierzyce nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego. Poza okręgiem lubuskim pojawiły się także delegacje z województwa Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego. Obecny był m.in. kol. Adam Wyszyński jako przedstawiciel Zarządu Głównego.  

Zjazd rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Młodych. Po nim zostały wygłoszone przemowy przez wieloletnich działaczy MW – kolegów Krystiana Kamińskiego oraz Marcina Mindlera. Następnie sekretarz okręgu kol. Radosław Bartman omówił roczną działalność Okręgu w formie prezentacji. Po tym zostały przeprowadzone wybory do władz Okręgu oraz na prezesa Koła w Zielonej Górze.

Na drugą kadencję prezesa Okręgu został wybrany kol. Krystian Pacholik, natomiast w kole zielonogórskim natomiast na miejsce ustępującego prezesa kol. Radosława Pacholika został wybrany kol. Marcin Osowski. Odbyło się również zaprzysiężenie działaczy z obu kół. Po zakończeniu formalnej części zjazdu odbyła się część integracyjna razem z grillowaniem. Koledzy z Gorzowa jak zawsze wykazali się pełną gościnnością i dokładną organizacją wydarzenia, nie ustępując ani trochę poprzednim zjazdom, które odbyły się w Zielonej Górze.

Obecny zarząd Okręgu Lubuskiego:
Prezes kol. Krystian Pacholik
I V-ce Prezes kol. Radosław Pacholik
II V-ce Prezes kol. Michał Nosewicz
Sekretarz kol. Radosław Bartman
Skarbnik kol. Katarzyna Radziewicz
Członek zarządu kol. Marcin Osowski

Check Also

Aktywny weekend zielonogórskich Wszechpolaków

Ostatni weekend należał do bardzo aktywnych dla koła Młodzieży Wszechpolskiej w Zielonej Górze.  W piątek …