Home / Mazowieckie / Warszawa: Nacjonalistyczne Święto Pracy

Warszawa: Nacjonalistyczne Święto Pracy

1 maja w Warszawie odbył się organizowany przez Młodzież Wszechpolską Nacjonalistyczny Pochód Pierwszomajowy. 

Kilkaset osób maszerując ulicami stolicy wznosiło eurosceptyczne, antyliberalne i antyglobalistyczne hasła m.in. „Nie zaciskaj pasa, zaciśnij pięść”, „Godna praca, godne życie”, „Jedną drogą nacjonalizm-uderz, uderz w kapitalizm”, „Wczoraj Moskwa dziś Bruksela, niepodległość nam odbiera”.

Manifestacja rozpoczęła się od konferencji prasowej, w czasie której przedstawiciele warszawskiej struktury Młodzieży Wszechpolskiej zwracali uwagę przede wszystkim na problem postępującej ukraińskiej imigracji do Polski, szkodliwą działalność ponadnarodowych korporacji oraz trudne warunki pracy, zwłaszcza młodej części społeczeństwa. Na chwilę przed rozpoczęciem pochodu obok zgromadzonych nacjonalistów pojawiła się garstka starszych Pań i Panów ze stowarzyszenia Obywatele RP, którzy w słoneczny majowy dzień nie mieli pomysłu na rozrywkę. Sam przemarsz cieszył się sporym zainteresowaniem obserwujących warszawiaków.

Większość przechodniów z sympatią odnosiła się do skandowanych haseł. Wyjątkiem była pięcioosobowa grupka z fioletowymi flagami. Pochód zakończył się na Placu Zamkowym, krótkim przemówieniem organizatorów .

Check Also

Radom: Publiczny różaniec w rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego

We czwartek 25 maja aktywiści radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej w liczbie 15 osób zebrali się …