Home / Wydarzenia / Nie dla profanacji. Młodzież Wszechpolska zapowiada protest przeciwko sztuce „Klątwa”

Nie dla profanacji. Młodzież Wszechpolska zapowiada protest przeciwko sztuce „Klątwa”

„Jako Młodzież Wszechpolska w ostatnim czasie skierowaliśmy cztery wnioski: do Prokuratora Generalnego, do ministra kultury i dziedzictwa narodowego, wniosek do prezydent miasta stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz wniosek do władz Teatru Powszechnego. Te wszystkie pisma wnoszą o jedną rzecz: o wszczęcie odpowiednich działań, które będą miały na celu zniesienie tego spektaklu, ukrócenie tego procederu” – poinformował w czwartek podczas konferencji prasowej rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski.

Zapowiedział, że w piątek pod warszawskim Teatrem Powszechnym odbędzie się demonstracja sprzeciwiająca się ponownemu wystawianiu spektaklu „Klątwa”, który jego zdaniem, obraża wartości chrześcijańskie i polskie tradycje. Dodał, że do udziału w pikiecie zostali zaproszeni działacze Ruchu Narodowego oraz Obozu Narodowo-Radykalnego. „My, jako nacjonaliści, nie pozwolimy aby takie rzeczy w przestrzeni publicznej były obecne” – podkreślił. Zdaniem Pławskiego, fakt, że „Klątwa”, mimo licznych protestów, dalej będzie wystawiana, świadczy o słabości organów państwa. „To że w dniu jutrzejszym w tym Teatrze znowu ta pseudosztuka będzie wystawiana pokazuje, że organy państwowe nie radzą sobie z tym w odpowiedni sposób” – mówił rzecznik MW. „Jeżeli organy państwowe nie zainterweniują w odpowiedni sposób, mamy nadzieję, że sprawy we własne ręce wezmą polscy obywatele – dodał.

Prezes warszawskiego oddziału Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch uważa, że treści zawarte w „Klątwie” nie tylko godzą w uczucia religijne, ale też są sprzeczne z polskim prawem. Zapowiedział, że Młodzież Wszechpolska będzie dążyć do tego, aby odwołano już zaplanowane terminy wystawiania „Klątwy” w kalendarzu Teatru Powszechnego.

Check Also

IV Pielgrzymka Narodowców na Jasną Górę

1 kwietnia odbyła się IV pielgrzymka środowiska narodowego na Jasną Górę. Do duchowej stolicy Polski …