Home / Podlaskie / Białystok: Wszechpolskie wyjście na film “Wyklęty”

Białystok: Wszechpolskie wyjście na film “Wyklęty”

Białostoccy działacze zorganizowali grupowe wyjście do kina. Obok “Wyklętego” Konrada Łęckiego nie można było przejść obojętnie. To kolejny w ostatnim czasie film historyczny odkłamujący historię Polski XX wieku!

Choć główny bohater jest postacią fikcyjną, film ukazuje losy Żołnierzy Niezłomnych po “oficjalnym” zakończeniu II Wojny Światowej. Członkowie polskich formacji wojskowych nie godzili się na komunistyczną okupację, dlatego postanowili walczyć, nawet do ostatniej kropli krwi.

Filmowy “Lolo” jest jednym z dwóch ostatnich aktywnych żołnierzy na swojej ziemi. Dzięki zaciekłej walce z komunistami i lokalnej sławie, jest solą w oku władzy ludowej. “Wyklęty” ukazuje trud, samotność, oddanie ojczyźnie oraz tragizm Żołnierza Niezłomnego.

Dzięki pracy środowisk narodowych, przede wszystkim Młodzieży Wszechpolskiej, Polacy na nowo odkrywają swoją historię. Elementy patriotyczne stale zagościły w masowej kulturze. “Wołyń”, “Pilecki” czy właśnie “Wyklęty” to tylko niektóre z produkcji filmowych ostatnich lat. Do tego dochodzą marsze, spotkania z historykami czy popularna odzież patriotyczna.

Polacy są dumni ze swojego dziedzictwa, a żadne siły i pieniądze nie zrobią z nas otępiałych apostatów!

Check Also

Białystok: Wszechpolacy w obronie życia

Przez ostatnie niedziele Wszechpolacy wraz z organizacją Pro-life zbierali podpisy pod nowym projektem ustawy “Zatrzymaj …