Home / Zagranica / WSZECHPOLACY NA OBCHODACH ESTOŃSKIEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

WSZECHPOLACY NA OBCHODACH ESTOŃSKIEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

WSZECHPOLACY NA OBCHODACH ESTOŃSKIEGO DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

24.02.2017 roku Wydział Zagraniczny Młodzieży Wszechpolskiej zorganizował wyjazd Wszechpolaków do stolicy Estonii- Tallina na organizowane przez młodzieżową organizację Sinine Aratus obchody estońskiego Święta Niepodległości. Wszechpolacy udali się w szóstkę.

Święto Niepodległości zaczęliśmy o godzinie 11 od konferencji w centrum Tallina. Tytuł konferencji brzmiał ETNOFUTUR – nawiązywał on do przyszłości starego kontynentu oraz wspólnych działań nacjonalistów. Bardzo cieszy fakt, że konferencja przebiegała bardzo podobnie jak ta organizowana przez Wydział Zagraniczny w Warszawie po Marszu Niepodległości. Pokazuje to, że to my- Wszechpolacy nadajemy jakość europejskiemu nacjonalizmowi. W konferencji gościli delegaci z wielu krajów. Jako pierwszy zabrał głos kolega Adrian Bartoś. W swojej prezentacji skupił się na opisaniu Młodzieży Wszechpolskiej. Opisywał on czym jest organizacja, jak działa, cały czas podkreślając jej wychowawczy styl oraz odsunięcie od upolitycznienia. Następnie odpowiedział na kilka pytań dotyczących naszego kraju. W dalszej części konferencji głos zabierali Łotysze czy Finowie a nawet jeden Amerykanin.

Po konferencji udaliśmy się na coroczny Marsz z pochodniami. Estończycy podobnie jak w wielu krajach w dzień swojego święta maszerują. Wybierają bardzo dostojną formę marszu z pochodniami. W marszu uczestniczyło około 3 tysięcy osób.

Po skończonym Marszu udaliśmy się do lokalu na integrację razem z kolegami z różnych krajów Europy gdzie kontynuowaliśmy nasze rozmowy o wspólnych działaniach. Poszerzyliśmy nasze relacje z kolegami zza granicy a nasza delegacja mimo odległości okazała się być najliczniejszą spośród wszystkich gości.

To my wyznaczamy trendy nacjonalizmu w całej Europie i to my jesteśmy wzorem. Nie jest to samozwańcze, takie głosy dało się zauważyć w prywatnych rozmowach a nawet w prezentacjach.

Jutro należy do nas! Czołem Wielkiej Polsce!

Check Also

Wszechpolacy z Piły z wizytą u rodaków na Litwie. Zawieźli zebrane dary

W Niedzielę Palmową wraz z Pilskimi Patriotami i Radiem Poznań działacze Młodzieży Wszechpolskie z Piły wyruszyli …