Home / Wielkopolskie / Wszechpolacy na łonie natury. Spacerowali i sprzątali śmieci w lesie

Wszechpolacy na łonie natury. Spacerowali i sprzątali śmieci w lesie

W niedziele 12. marca liczbą 15 osób Wszechpolacy z Poznania wybrali się do Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonka, a dokładniej w Uroczysko Maruszka, gdzie podczas spaceru mogli nacieszyć się przyrodą i ciszą, która panuje w lesie.

Podziwianie piękna lasu połączyliśmy z podstawowym szkolenie z posługiwania się mapą oraz bushcraftingiem. W czasie spaceru postanowiliśmy przy okazji pozbierać śmieci, które napotkaliśmy nawet w środku lasu. Można powiedzieć, że zwiedziliśmy las wzdłuż i wszerz. Podczas naszej przechadzki widzieliśmy wiele zwierząt, pamiętając przy tym, że w lesie jesteśmy tylko gośćmi, a nie gospodarzami. Niestety zmartwiła nas duża ilość śmieci: elektronika, szkło, plastik – wszystko to nie tyle co szkodzi zwierzętom, ale przede wszystkim zagraża ich życiu.

Pamiętajmy o dbaniu o przyrodę – szanujmy lasy i ich mieszkańców! Spacer był bardzo udany, pogoda dopisywała, udało nam się choć w małym stopniu posprzątać to niezwykle spokojne miejsce, a także spędzić ze sobą miłe chwile.

Check Also

Poznań: Działaczka Młodzieży Wszechpolskiej w telewizji WTK o strajku kobiet

W środę 8 marca działaczka Młodzieży Wszechpolskiej z Poznania – kol. Agata Przybylska wzięła udział …