Home / Podlaskie / BIAŁOSTOCKI MARSZ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2017

BIAŁOSTOCKI MARSZ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2017

BIAŁOSTOCKI MARSZ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH 2017

Białostocczanie godnie uczcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych krocząc ulicami miasta. Tegoroczny marsz, podobnie jak w latach ubiegłych, przeszedł z Rynku Kościuszki na cmentarz wojskowy. W jego organizację włączyło się szerokie środowisko podlaskich patriotów, z Młodzieżą Wszechpolską na czele.

Rosnąca popularność Żołnierzy Wyklętych, trend patriotyczny w społeczeństwie, ukierunkowany na budowę tożsamości na etosie takich Bohaterów, jakimi niewątpliwie są Niezłomni, cieszy niezmiernie. Jest to pokłosiem wieloletniej pracy u podstaw środowisk narodowych, głównie Młodzieży Wszechpolskiej. Stałym obowiązkiem jest edukacja młodzieży w duchu tej idei tak, aby przyszłe pokolenia Polaków dorastały czerpiąc wzorce z postawy Żołnierzy Niezłomnych.

Jednak same marsze to nie wszystko. W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na Podlasiu zorganizowano szereg innych wydarzeń, a to wciąż nie wszystko. Wszechpolacy przeprowadzili lekcje o żołnierzach Podziemia Niepodległościowego w sokólskich szkołach, w Czarnej Białostockiej odbyła się kolejna edycja turnieju piłkarskiego, a 5 marca w kinie Ton miała miejsce projekcja filmu “Historia Roja”. Ponadto odbędzie wkrótce odbędzie się także wykład z historykiem nt. osoby Romualda Raisa “Burego”.

Chwała Bohaterom!

 

 

 

Check Also

Podlaskie: Wszechpolacy na obchodach upamiętniających obronę Wizny

Dnia 9 września działacze MW z całego Podlasia wzięli udział w obchodach upamiętniających obronę Wizny. …