Home / Śląskie / Rybnik: Narodowcy ramię w ramię z górnikami. Protest w obronie kopalń

Rybnik: Narodowcy ramię w ramię z górnikami. Protest w obronie kopalń

8-go grudnia Młodzież Wszechpolska Rybnik i Ruch Narodowy Rybnik zorganizowały na rybnickim rynku protest w obronie polskich kopalń. Manifestacja zgromadziła pół tysiąca uczestników, m.in. górników z KWK Makoszowy i KWK Krupiński.

W temacie aktualnej sytuacji polskiego górnictwa napisano już wiele, narodowcy również aktywnie udzielali się w poprzednich strajkach. Wszechpolacy z Rybnika sytuację komentują: To, co funduje nam rząd w ostatnim czasie woła o pomstę do nieba. Największe związki zawodowe wypięły się na pracowników i nie podejmują walki w tym temacie. Podczas demonstracji zgromadzeni górnicy oraz ich rodziny wyciągnęli żółte kartki, jako ostrzeżenie skierowane tak do rządzących, jak i do biernych związków zawodowych. Ponadto wysłuchać można było przemówień działaczy Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej, działaczy związkowych i pracowników kopalń. PiS, PO jedno zło!

Check Also

Zakopane: Zimowy obóz Młodzieży Wszechpolskiej

W dniach 20-22 stycznia, w Zakopanem odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Obozu Zimowego Młodzieży Wszechpolskiej, organizowanego …