Home / Warmińsko-Mazurskie / Iława: Wszechpolacy promują konsumencki patriotyzm

Iława: Wszechpolacy promują konsumencki patriotyzm

W sobotę 17 grudnia aktywiści Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili na terenie Iławy akcję „Kupuj Polskie”, której celem była promocja patriotyzmu konsumenckiego.

Polegała ona na rozdawaniu ulotek, rozlepianiu plakatów oraz rozmowie z iławianami. Uświadamiano ludzi jak ważne jest wspieranie, a przez to rozwój polskiej gospodarki oraz jakie korzyści płyną z kupowania polskich produktów. Data akcji nie jest przypadkowo, bowiem to właśnie przed Świętami Bożego Narodzenia sklepy przeżywają swoiste oblężenie, a Polacy kupują najwięcej w ciągu roku. Jest to więc doskonała okazja, aby przypomnieć Polakom, iż bycie patriotą to nie tylko udział w uroczystościach rocznicowych. To wybory każdego dnia, które mają znaczenie dla całego kraju i narodu.

W akcji pomogli Wszechpolacy z Olsztyna, którym serdecznie dziękujemy – MW Iława.

Check Also

Olsztyn: zbiórka podpisów za zmianą nazwy ulicy i przypomnienie o „wyzwoleniu” 22 stycznia 1945 roku

Postanowiliśmy przypomnieć Olsztynianom o tej smutnej dacie, w związku z czym w okolicy ul. 22 stycznia i Pomnika Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej (obie nazwy na cześć sowietów!) rozdawaliśmy ulotki, rozmawialiśmy z mieszkańcami, a także zbieraliśmy podpisy w sprawie zmiany ulicy 22 stycznia na im. majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”. Po tym udaliśmy się na wykład pt. "Rok 1945 na Warmii i Mazurach. 4