Home / Kujawsko-Pomorskie / Bydgoszcz: Kwartalna szkoła jesienna Młodzieży Wszechpolskiej

Bydgoszcz: Kwartalna szkoła jesienna Młodzieży Wszechpolskiej

W dniach 26 – 27 listopada 2016 odbyła się Szkoła Jesienna w Bydgoszczy. Przez dwa dni Wszechpolacy z całej Polski mieli okazję wysłuchać serii ciekawych wykładów prowadzonych przez m.in. profesora Jacka Bartyzela na temat Legionu Michała Archanioła i Żelaznej Gwardii, księdza prałata Romana Kneblewskiego, traktującego o Mszy Świętej w klasycznym rycie rzymskim oraz kolegę Karola Kaźmierczaka, przybliżającego zagadnienie ruchu autonomicznego Polaków na Wileńszczyźnie w latach 1988-1991.

W trakcie trwania szkoły odbyły się również prelekcje prowadzone w formie dyskusji, w trakcie których zarówno Wszechpolacy jak i wykładowcy mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami, na przykład w kwestii dostępu do broni. Jednym z punktów Szkoły były również praktyczne warsztaty poświęcone wystąpieniom publicznym. Oprócz części poświęconej rozwojowi intelektualnemu, dyskusjom i rozważaniom, nie zabrakło także czasu na integrację.

Jako działacze koła bydgoskiego pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim gościom, zarówno prelegentom jak i słuchaczom, za przybycie. Do zobaczenia na kolejnej szkole kwartalnej!

Check Also

Bydgoszcz: Wszechpolacy pamiętają o powrocie swojego miasta do Macierzy

W miniony piątek – 20 stycznia, bydgoscy Wszechpolacy uczcili 97 rocznicę powrotu Bydgoszczy do Macierzy. …