Home / Świętokrzyskie / Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

31 sierpnia przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w obchodach z okazji 36 rocznicy porozumień sierpniowych, zorganizowanych przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność”.

starachowice3

Uroczystość rozpoczęła się konferencją pod tytułem „Spotkania po latach”, w której brali udział działacze związkowi z lat 1980 -1989 m.in z Fabryki Samochodów Ciężarowych “Star”. Po prelekcji, którą wygłosił pan Jan Seweryn, uczestniczący w spotkaniu związkowcy opowiadali opozycyjnych działaniach przez nich podejmowanych i swoich przeżyciach z nią związanych.

Po trwającym około 2 godziny spotkaniu, wszystkie osoby biorące udział w obchodach udały się pod tablicę upamiętniającą działaczy Solidarności, gdzie złożyli wiązanki. Po odśpiewaniu hymnu „Solidarności” uczestnicy uroczystości udali się na obiad. Po posiłku grupa osób reprezentująca „Solidarność” z zakładu MAN i przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej udali się pod tablicę upamiętniającą Annę Walentynowicz, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i zmówiono modlitwę.

Check Also

Wąchock: Pogrzeb Żołnierzy Wyklętych – Czesława Spadło ps. “Mały” i Józefa Figarskiego ps. “Śmiały”

W sobotę, 10 września delegacja naszego koła ze Starachowic uczestniczyła w pogrzebie żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez UB w Zgórsku k. Kielc. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Cystersów w Wąchocku. 4