Home / Świętokrzyskie / Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

31 sierpnia przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w obchodach z okazji 36 rocznicy porozumień sierpniowych, zorganizowanych przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność”.

starachowice3

Uroczystość rozpoczęła się konferencją pod tytułem „Spotkania po latach”, w której brali udział działacze związkowi z lat 1980 -1989 m.in z Fabryki Samochodów Ciężarowych „Star”. Po prelekcji, którą wygłosił pan Jan Seweryn, uczestniczący w spotkaniu związkowcy opowiadali opozycyjnych działaniach przez nich podejmowanych i swoich przeżyciach z nią związanych.

Po trwającym około 2 godziny spotkaniu, wszystkie osoby biorące udział w obchodach udały się pod tablicę upamiętniającą działaczy Solidarności, gdzie złożyli wiązanki. Po odśpiewaniu hymnu „Solidarności” uczestnicy uroczystości udali się na obiad. Po posiłku grupa osób reprezentująca „Solidarność” z zakładu MAN i przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej udali się pod tablicę upamiętniającą Annę Walentynowicz, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i zmówiono modlitwę.

Check Also

Rajd po Górach Świętokrzyskich

W dniach 23-24 lipca bieżącego roku kilku działaczy Młodzieży Wszechpolskiej wybrało się na pieszą wędrówkę po Górach Świętokrzyskich. Trasa wiodła po najwyższym paśmie tego masywu górskiego, ze Świętej Katarzyny do Nowej Słupi. Organizatorem rajdu był okręg świętokrzyski MW. 4