Home / Świętokrzyskie / Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

Starachowice: Wszechpolacy na obchodach 36. rocznicy porozumień sierpniowych

31 sierpnia przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w obchodach z okazji 36 rocznicy porozumień sierpniowych, zorganizowanych przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność”.

starachowice3

Uroczystość rozpoczęła się konferencją pod tytułem „Spotkania po latach”, w której brali udział działacze związkowi z lat 1980 -1989 m.in z Fabryki Samochodów Ciężarowych “Star”. Po prelekcji, którą wygłosił pan Jan Seweryn, uczestniczący w spotkaniu związkowcy opowiadali opozycyjnych działaniach przez nich podejmowanych i swoich przeżyciach z nią związanych.

Po trwającym około 2 godziny spotkaniu, wszystkie osoby biorące udział w obchodach udały się pod tablicę upamiętniającą działaczy Solidarności, gdzie złożyli wiązanki. Po odśpiewaniu hymnu „Solidarności” uczestnicy uroczystości udali się na obiad. Po posiłku grupa osób reprezentująca „Solidarność” z zakładu MAN i przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej udali się pod tablicę upamiętniającą Annę Walentynowicz, gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i zmówiono modlitwę.

Check Also

Oświęcim-Auschwitz: 75. rocznica śmierci św. Maksymiliana Kolbe – patrona MW

Dnia 14 sierpnia delegacja koła Młodzieży Wszechpolskiej w Suchej Beskidzkiej z przybyłą delegacją koła ze Starachowice uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających 75 rocznicę męczeńskiej śmierci Maksymiliana Kolbe, patrona Młodzieży Wszechpolskiej. 4