Home / Świętokrzyskie / Starachowice: Wszechpolacy przypomnieli o Rzezi Wołyńskiej

Starachowice: Wszechpolacy przypomnieli o Rzezi Wołyńskiej

W sobotę 9 lipca Wszechpolacy ze Starachowic przeprowadzili akcję ulotkową dotyczącą rzezi wołyńskiej. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ 11 lipca przypada 73 rocznica największej eskalacji ludobójstwa na Polakach. Tego dnia przeszło 150 polskich miejscowości, położonych głównie na Wołyniu zostało zaatakowanych przez bandy ukraińskie. W bestialski sposób zamordowane zostały setki Polaków.

Starachowice

Rozdano mieszkańcom 400 ulotek informujących o wydarzeniach sprzed lat, bez precedensu w dotychczasowej historii. Starachowiczanie z zainteresowaniem je przyjmowali, sprawa według nas nadal jest zbyt mało znana w społeczeństwie. Takie akcje organizujemy po to, by ten stan zmienić. Szacuje się, że w latach 1943-1944 z rąk ukraińskich bandytów zginęło 100-150 tys. Polaków, w większości cywilów.

Chwała pomordowanym, hańba ich mordercom.

Check Also

Wąchock: Pogrzeb Żołnierzy Wyklętych – Czesława Spadło ps. “Mały” i Józefa Figarskiego ps. “Śmiały”

W sobotę, 10 września delegacja naszego koła ze Starachowic uczestniczyła w pogrzebie żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych przez UB w Zgórsku k. Kielc. Uroczystość miała miejsce w Opactwie Cystersów w Wąchocku. 4