Home / Lubuskie / Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wielkopolskim

Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wielkopolskim

1 marca 2016 roku, w Gorzowie Wielkopolskim, po raz drugi odbył się Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gorzowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej było współorganizatorem marszu. Współorganizatorami Marszu byli ponadto: NSZZ „Solidarność” Region Gorzów Wielkopolski i Stowarzyszenie na Rzecz Budowy Pomnika i Ochrony Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gorzowie Wlkp.

gorzow2

Marsz poprzedziła Msza św., w kościele parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe. Po Mszy została uformowana kolumna, która wyruszyła gdzie w stronę Parku 750-lecia w miejsce, w którym stanął pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Odbył się tam Apel Poległych, a także symboliczny ceremoniał ze składaniem kwiatów i zapaleniem zniczy. Marsz zgromadził więcej osób, niż w latach ubiegłych, najliczniej stawiła się gorzowska młodzież oraz kibice.

gorzow3

Młodzież Wszechpolska Gorzów Wielkopolski

Check Also

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” – Wszechpolacy na Kresach porządkowali polskie cmentarze

Kilkunastu działaczy z okręgu lubuskiego i dolnośląskiego wzięło udział w akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia", podczas której wyjechali na Kresy by odnawiać i porządkować polskie cmentarze. Łącznie w akcji wzięło udział około 1000 wolontariuszy. Wszechpolacy byli w różnych grupach, więc poniżej prezentujemy relację jeden z grup. 4