Home / Opolskie / KĘDZIERZYN – KOŹLE: Wszechpolacy na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

KĘDZIERZYN – KOŹLE: Wszechpolacy na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej

W ubiegły piątek (18.03) działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Kędzierzynie – Koźlu wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej na Górę Świętej Anny. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyprawy. 

KK2

Naszą drogę rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 19:00. Po Mszy wszyscy zebraliśmy się przed kościołem, aby odebrać nasze pakiety startowe(opisy trasy, przemyślenia oraz opaski odblaskowe). Szybkie zaznajomienie się z trasą, punktami oraz stacjami, sprawdzenie zawartości plecaków i w drogę!
Pierwsze kilometry trasy nie były ciężkie, wiadomo początek, wszyscy pełni siły i wigoru, nastawieni na to że nie będzie żadnych problemów podczas trasy…Lecz jak wiadomo Droga Krzyżowa łatwą drogą nie była i już po pierwszych 15 kilometrach marszu zaczęły pojawiać się pierwsze problemy ze stawami oraz z kondycją u dwóch naszych działaczy.

Niestety na stacji w Zimnej Wódce nasza działaczka zrezygnowała z dalszej drogi, aby nie być ciężarem dla reszty grupy. Przyjechała po nią siostra. Reszta natomiast licząc każdą minutę oraz zważając na to że jest coraz później ruszyliśmy w dalszą drogę. Po drodze oczywiście rozmyślając nad Męką Pańską i nad tym ile dla nas zrobił Jezus. Czytając na stacjach rozmyślenia i modląc się dało odczuć się obecność Pana Boga który nad nami czuwa i dodaje sił. Na pewno sił dodał jednemu z nas który miał poważne problemy ze stawami, lecz nie poddał się i doszedł do celu nie zważając na ból. Wielki szacunek za wytrwałość i konsekwentność w pokonywaniu trudów tej wyprawy. Na ostatnią stację czyli na Górę Świętej Anny dotarliśmy około 7:20. Pomodliliśmy się i wróciliśmy do swych domów dumni z pokonanej drogi i pełni siły duchowej. 

KK1

Check Also

Odddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy – relacja 2013

DSC01366 W miniony weekend z okazji Dnia Dziecka na terenie całej Polski działacze oraz sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili akcję „Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy!”. W wielu polskich miastach dziesiątki młodych ludzi zgłosiło się do punktów krwiodawstwa, oddali krew, a następnie dzięki temu przekazali setki czekolad najbardziej potrzebującym i często samotnym dzieciakom z Domów Dziecka, czy Domów Samotnej Matki.