Home / Lubelskie / Pikieta MW Lublin przeciwko określeniu “polskie obozy śmierci”

Pikieta MW Lublin przeciwko określeniu “polskie obozy śmierci”

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych- Pikieta Młodzieży Wszechpolskiej

Lublin1

 

14 czerwca o godz. 13:00 na Placu Łokietka w Lublinie Młodzież Wszechpolska zorganizowała pikietę w Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Intencją organizatorów było wyrażenie sprzeciwu wobec używania sformułowań takich jak „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy zagłady”, „polskie obozy śmierci, oraz przedstawienie faktów historycznych dowodzących, jak wielu Polaków poniosło śmierć w nazistowskich obozach koncentracyjnych, przez co wskazali, że pojęcie holocaust odnosi się również do eksterminacji Narodu Polskiego. Organizatorzy zaakcentowali również sylwetki narodowców i osób związanych z endecją, którzy byli ofiarami niemieckich obozów koncentracyjnych,

 

„Musimy wyrazić kategoryczny sprzeciw wobec używania kłamliwych sformułowań „polskie obozy koncentracyjne”, „polskie obozy zagłady”, „polskie obozy śmierci”, które  obecnie są środkiem szerzącej się antypolskiej propagandy oraz próby pisania historii na nowo w postaci np. serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”, który emitowany był w wielu krajach, w tym również w Polsce”- mówił prezes Młodzieży Wszechpolskiej Wojciech Natkaniec.

„Ofiarami niemieckich obozów koncentracyjnych byli również narodowcy i osoby związane z endecją. Ich losy łamią mit, utrzymujący się jeszcze z czasów propagandy komunistycznej w PRL, że narodowcy jako faszyści/naziści współpracowali z Hitlerem. Powtarzanie w obecnych czasach tej komunistycznej propagandy jest karygodne”- kontynuował.

 

Po wygłoszonych przemówieniach członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali happening, na którym przemalowali napis „polskie obozy koncentracyjne” na „niemieckie obozy koncentracyjne”, czego celem było zobrazowanie różnicy między tymi pojęciami.

Lublin3

Lublin4

Lublin5

Lublin6

 

autorem zdjęć jest Mirosław Trembecki.

Check Also

Kolejna edycja kampanii społecznej Kocham Polskę

Jak co roku, 14 lutego, odbyła się ogólnopolska Kampania Społeczna Kocham Polskę organizowana przez działaczy …