Home / Łódzkie / Komorowski wygwizdany w Konstantynowie i Aleksandrowie Łódzkim

Komorowski wygwizdany w Konstantynowie i Aleksandrowie Łódzkim

Szogun1

12 kwietnia Bronisław Komorowski w ramach kampanii wyborczej odwiedził Konstantynów Łódzki i Aleksandrów Łódzki. Były to kolejne już miasta, gdzie urzędujący prezydent spotkał się z chłodnym przyjęciem części uczestników. Podczas obydwu wieców na prezydenta czekali jego przeciwnicy, którzy gwizdami i krzykami zagłuszali przemówienie.

Szogun2Zarówno w Konstantynowie, jak i w Aleksandrowie niezadowolenie z wizyty wyraziło kilkudziesięciu jego przeciwników, w tym działacze Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej. Pojawiły się transparenty z napisem „Gdzie jest szogun?” oraz kimona nawiązujące do wizyty Komorowskiego w Japonii. Gwizdy i okrzyki słychać było przez całe przemówienie prezydenta. Ludzie skandowali m.in. „Chodź szogunie!”, „Wejdź na krzesło!”, „Mordercy! WSI!”, „Co z Wołyniem?!”.

Szogun4

Szogun3

W odpowiedzi usiłujący zachować spokój Komorowski standardowo przekonywał, że głosy niezadowolenia są „potwierdzeniem tego, że Polsce potrzebna jest zgoda” i tylko on jest jej gwarancją. Ciekawe, czy do końca kampanii sztab prezydenta wymyśli jakieś poważne argumenty przemawiające za jego kandydaturą.

Niestety, wyborcy Bronisława Komorowskiego widocznie nie biorą sobie jego słów do serca, gdyż uczestnicy kontrmanifestacji spotkali się ze słowną agresją ze strony starszych zwolenniczek prezydenta.

http://www.narodowalodz.pl/wojewodztwo/komorowski-wygwizdany-w-konstantynowie-i-aleksandrowie-lodzkim/

Check Also

Pamiętali o zamordowaniu Pileckiego. Marsz Pamięci rtm. Pileckiego przeszedł ulicami Łodzi

W piątek 25 maja, w dniu 69. rocznicy zamordowania Witolda Pileckiego strzałem w tył głowy …