Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Oświadczenie Prezesa MW 18.12.2013
Home / Oświadczenie / Oświadczenie Prezesa MW 18.12.2013

Oświadczenie Prezesa MW 18.12.2013

091010_podpis1

Oświadczenie 18.12.2013

W dniu 14 grudnia 2013 roku, na profilu organizacyjnym Młodzieży Wszechpolskiej na jednym z portali społecznościowych opublikowana została grafika, której autorami nie są administratorzy profilu, zestawiająca ze sobą dwie symboliczne dla siebie daty w historii Polski. W związku z tym, że przedstawiono również na niej postaci Wojciecha Jaruzelskiego oraz świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, została ona odczytana jako niezwykle kontrowersyjna.

Warto w tym miejscu podkreślić, że grafika ta powinna prowokować do dyskusji na temat tego, czym dla suwerenności Rzeczpospolitej Polski było podpisanie Traktatu Lizbońskiego. Młodzież Wszechpolska od lat prezentuje konsekwentne podejście do samej Unii Europejskiej oraz do procesów unifikacyjnych postępujących w jej ramach. Podpisanie Traktatu Lizbońskiego przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie należy rozpatrywać w innym świetle, jak tylko jako ewidentną zdradę interesów narodowych Polski i Polaków.

Rozpoczęciu dyskusji na taki temat na pewno jednak nie przysłużyło się to, że grafika zestawiała ze sobą właśnie śp. Lecha Kaczyńskiego z postacią mordercy, autora stanu wojennego, generała Wojciecha Jaruzelskiego. Chociaż zamierzeniem administratorów profilu Młodzieży Wszechpolskiej nie było porównywanie do siebie tych dwóch postaci, to prostota formy rzeczywiście mogła pozostawić pole do takiej interpretacji. Jest to oczywiście wyjątkowo niefortunne i nieuczciwe. Kontrowersyjna grafika zostanie więc usunięta z konta Młodzieży Wszechpolskiej na portalu społecznościowym. Aby uniknąć takich nieporozumień w przyszłości, następne grafiki nawiązujące do tego tematu nie będą zawierać już podobnych niefortunnych porównań. Rzeczywiście powinny one przedstawiać wyłącznie sam fakt podpisania Traktatu Lizbońskiego przez śp. Lecha Kaczyńskiego, oraz wyraźnie nazywać go zdradą interesów narodowych.

Tomasz Pałasz

Prezes Młodzieży Wszechpolskiej

Check Also

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej ws. kryzysu dyplomatycznego

Oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej ws. kryzysu dyplomatycznego Dość żydowskiej bezczelności „Elity” III RP, tak …